Moje Ciepło to program, który od kilku lat stanowi ogromne wsparcie dla inwestorów, poszukujących efektywnych i ekologicznych rozwiązań na ogrzanie swojego domu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie atrakcyjnej kwoty dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła – zarówno w wersji powietrznej, jak i gruntowej. Jakie są warunki dofinansowania na Moje Ciepło? Jaką kwotę dotacji można uzyskać i jak złożyć wniosek? Oto najważniejsze zasady w programie Moje Ciepło!
Program Moje Ciepło przeznaczony jest dla osób fizycznych, które spełniają określone warunki w poniższych kategoriach.
Moje Ciepło to dofinansowanie obejmujące zakup i montaż nowych pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. W ramach programu można uzyskać wsparcie finansowe na:
Aby pompa ciepła mogła zostać objęta dofinansowaniem w ramach programu „Moje Ciepło”, musi spełniać określone wymogi techniczne i energetyczne. Dofinansowanie przysługuje wyłącznie na nowe urządzenia przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU). Poniżej wymagania dla poszczególnych typów pomp ciepła.
Wysokość dotacji w programie „Moje Ciepło” zależy głównie od rodzaju pompy ciepła i wynosi od 30% do 45 kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 21 tys. złotych. Na dodatkowe oszczędności w tym zakresie mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny. W przypadku gruntowych pomp ciepła dofinansowanie wynosi standardowo do 30% kosztów kwalifikowanych, zaś wśród beneficjentów Karty Dużej Rodziny koszty kwalifikowane mogą sięgać do 45%. Dla pomp typu powietrze-woda obowiązują te same progi procentowe, jednak maksymalna kwota dofinansowania wynosi 7 000 zł.
Na stronie Defro Energy dostępny jest kalkulator pomp ciepła, który umożliwia szybkie oszacowanie zapotrzebowania budynku na moc grzewczą oraz dobór odpowiedniego modelu pompy ciepła. Narzędzie to jest szczególnie pomocne dla osób zainteresowanych dofinansowaniem w programie Moje Ciepło. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z wsparcia ekspertów, którzy pomogą dobrać urządzenie zgodne z wymaganiami programu oraz przygotować niezbędną dokumentację.
W programie Moje Ciepło do wniosku należy dołączyć kilka podstawowych dokumentów. Należą do nich m.in.: pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy, zawiadomienie o zakończeniu budowy, charakterystyka energetyczna budynku, faktury za zakup i montaż pompy ciepła wraz z potwierdzeniem płatności, skan Karty Dużej Rodziny, jeśli wnioskodawca taką posiada. Przed etapem składania wniosku Moje Ciepło warto upewnić się, czy wszystkie wymagane dokumenty są kompletne i spełniają wymogi formalne, aby uniknąć opóźnień w procesie przyznania dofinansowania.
Proces składania wniosku o dofinansowanie w programie Moje Ciepło jest w pełni elektroniczny i odbywa się za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD). Aby przejść procedurę, należy:
Choć złożenie wniosku wydaje się prostym zadaniem, trudności często pojawiają się już przy kompletowaniu wymaganych dokumentów. Aby usprawnić cały proces i zwiększyć szanse na uzyskanie dofinansowania, warto skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów z Defro Energy.
Masz więcej pytań?
Chcesz zapytać o zniżkę?
Potrzebujesz doboru urządzenia?
Chcąc zainstalować nowe źródło ciepła warto zwrócić uwagę na urządzenia marki DEFRO, polskiego producenta z długoletnim doświadczeniem w branży grzewczej. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni kocioł i jego moc, a dystrybutorzy i instalatorzy zajmą się montażem i uruchomieniem. Tobie pozostanie tylko cieszyć się ciepłem i wygodą obsługi urządzeń Defro. Sieć dystrybucji naszych produktów podzielona jest na regiony, za które odpowiedzialni są kierownicy i handlowcy.